معرفی طرح بیمه خانواده

هرانساني در طول زندگي خود همواره با خطرات و حوادث متفاوتي مواجه است. اين خطرات برحسب شغل، سن، فعاليتهاي جنبي و ساير ويژگي هاي افراد متفاوت است، اما آنچه در مورد همه اين خطرات يكسان است غيرقابل پيش بيني بودن زمان وقوع آنهاست . همچنين برخي ويژگيهاي طبيعي انسان مانند رسيدن به ايام كهنسالي و بازنشستگي و يا احتمال بروز بيماريهاي صعب العلاج و يا حتي مرگ، نگراني هايي را براي او ايجاد مي كند كه لازم است از قبل براي آن آماده باشد. ضمن آنكه هر فرد براي آينده خود و خانواده اش اهداف و برنامه هايي را در نظر دارد كه دستيابي به اين اهداف معمولا مستلزم امكانات مالي و سرمايه اي است كه معمولا فرد به تنهايي امكان فراهم آوردن اين منابع را ندارد.

شركت بيمه پارسيان براي برطرف نمودن دغدغه هاي افراد و فراهم آوردن امكان سرمايه گذاري وكسب سود مناسب با مبالغ اندك و نيز جلوگيري از ضايعات و تبعات مالي حوادث احتمالي ناگواري مانند فوت افراد و...، طرح بيمه خانواده (تنها بیمه‌نامه هوشمند کشور) را ارائه نموده است.

تفاوت بنیادین بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری انفرادی و خانواده

همانگونه که در تشریح بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری انفرادی اشاره شد این بیمه نامه ریسک فوت زودهنگام را بخوبی پوشش نمی دهد و در صورت فوت زودهنگام بیمه گذار، خانواده ایشان حداکثر از یک صد میلیون تومان سرمایه فوت ایشان بهره مند خواهند شد و پس از آن بیمه نامه فسخ شده و شرکت بیمه هیچ تعهد دیگری در قبال این خانواده نخواهد داشت.از این رو بیمه پارسیان تنها بیمه نامه هوشمند عمر و سرمایه گذاری کشور را تحت عنوان بیمه خانواده ارائه نموده است .عبارت هوشمند از این بابت به این بیمه نامه اطلاق می شود که تنها بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در کل صنعت بیمه کشور می باشد که علاوه بر كليه پوشش هاي بيمه اي متعارف در بيمه نامه هاي عمر و سرمايه گذاري، از جمله پوشش فوت بر اثر بيماري، فوت بر اثر حادثه، كمك هزينه امراض صعب العلاج و نقص عضو و از كارافتادگي، براي كليه اعضای خانواده، از سه قابليت منحصر به فرد دیگر، يعني تداوم افزايش اندوخته در صورت فوت مقدم بيمه شده اول، امكان دريافت دين حال شده ( ارزش اقتصادي آتي بيمه گذار )، و همچنین امکان بیمه شدن 6 نفر از اعضای خانواده ( پدر، مادر و حداکثر 4 فرزند ) با یک حق بیمه نیز برخوردار مي باشد. به عبارت ساده تر در صورت فوت بیمه گذار ( در اینجا منظور پدر خانواده – به محض صدور بیمه نامه)، علاوه بر پرداخت حداکثر یک صد میلیون تومان سرمایه فوت به همسر ایشان به عنوان بیمه شده دوم، همسر و فرزندان تا پایان قرارداد ( حداکثر 30 سال ) از کلیه پوشش بیمه ای متعارف بهره مند بوده و از همه مهمتر، ارزش بازخریدی بیمه نامه ( مشتمل بر سود تضمینی و سود مشارکت) کماکان رشد می کند. به عبارت دیگر مبلغی که به عنوان حق بیمه در بیمه نامه خانواده تعریف می شود بصورت بالقوه در تعهد شرکت بیمه پارسیان می باشد و در صورت فوت بیمه شده اول ( البته زودتر از بیمه شده دوم)، تا پایان قرارداد توسط شرکت بیمه پارسیان پرداخت شده و اندوخته بیمه نامه کماکان رشد می کند. در آخر اینکه با تهیه بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خانواده پارسیان، عملا یک مکانیزم تضمینی تولید سرمایه ایجاد شده است که متضمن تحقق چشم انداز اقتصادی خانواده حتی در صورت نبود سرپرست خانوار خواهد بود. قطعا علاوه بر موارد فوق تکنیک های منحصر بفردی جهت افزایش سود بیمه نامه و همچنین طراحی پکیج هوشمند بیمه ای وجود دارد که تشریح آنها فقط به صورت حضوری در دفتر نمایندگی و یا بصورت حضوری در محل کار شما قابل ارائه خواهد بود. البته بیمه گذاران محترم این نمایندگی تخصصی از این قاعده در ارائه پکیج هوشمند بیمه ای مستثنی می باشند. با این حال جهت مقایسه بیمه خانواده پارسیان با بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری سایر شرکت های بیمه توصیه می شود صفحه مقایسه بیمه نامه ها را نیز مشاهده فرمایید.

 

 

دریافت معرفی طرح بیمه خانواده

نمونه استعلام بیمه خانواده

تشریح نمونه استعلام بیمه خانواده

نمونه مستندات بیمه‌نامه:

شرایط عمومی بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری خانواده

شرایط اختصاصی امراض خاص

شرایط اختصاصی پوشش فوت در اثر حادثه

شرایط اختصاصی پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

شرایط اختصاصی پوشش نقص عضو یا از کارافتادگی دائم ناشی از حادثه

فرم‌های موردنیاز:

فرم ۱- فرم پیشنهاد بیمه‌نامه

فرم ۲- فرم گواهی اطلاع بیمه‌گذار

فرم 3- فرم اعطای سهام