بیمه عمر و سرمایه‌گذاری انفرادی

   

آيا تا بحال براي تامين مالي ايام بازنشستگي فكر كرده‌ايد؟ آيا مايل نيستيد علاوه بر حقوق بازنشستگي و پاداشهاي پايان خدمت، سرمايه يا مستمري به عنوان مكمل آن داشته باشيد؟ براي تامين آتيه فرزندانتان و فراهم آوردن سرمايه‌اي مناسب براي آنان چه برنامه‌اي داريد؟

براي كاهش تبعات ناگوار حوادث و اتفاقات چه برنامه‌اي داريد؟ آيا مي‌دانيد درمان بيماريهاي صعب العلاج چه مخارج سنگيني دارد؟

قطعا بارها به اين موضوعات فكر كرده‌ايد و معمولا تلاش مي‌كنيد تا با پس‌انداز مبالغ مختلف، پشتوانه مالي مناسبي براي خود و خانواده فراهم كنيد اما همواره نگران آن هستيد كه با وجود تورم ارزش پس‌اندازها كاهش خواهد يافت.

براي حفظ ارزش پس‌اندازهاي خود چه راه‌حلي داريد؟

بيمه عمر و سرمايه‌گذاري پارسيان اين امكان را براي شما فراهم آورده است كه با پس‌انداز مبالغ اندك، ضمن استفاده از پوشش‌هاي بيمه‌اي و كاهش تبعات سنگين حوادث و اتفاقات ناگوار زندگي، امكان سرمايه‌گذاري حق‌بيمه‌هاي پرداختي فراهم گردد تا بدين ترتيب ضمن حفظ قدرت خريد پس‌اندازها، سرمايه‌اي مطمئن و مناسب براي استفاده شما و يا ديگر اعضاي خانواده تشكيل گردد.

 اما یک نکته بسیار مهم

با این وجود بیمه عمر و سرمایه گذاری انفرادی – در کل صنعت بیمه کشور -  دارای یک ایراد بسیار بسیار بزرگ می باشد که البته تا حدود زیادی فقط در مورد بیمه گذاران متاهل مصداق دارد، و آن اینکه اساساً این بیمه نامه ریسک فوت زودهنگام را به خوبی پوشش نمی دهد. جهت درک بهتر در ادامه انواع ریسک هایی که یک سرپرست خانوار و به تبع آن خانواده ایشان را به لحاظ اقتصادی می تواند تحت الشعاع قرار دهد، بیشتر توضیح میدهیم

1-      ریسک فوت زودهنگام

2-      ریسک فوت دیرهنگام

3-      ریسک حیات بیش از حد

با خرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری انفرادی، ریسک های دوم و سوم ( منظور ریسک های دیرهنگام) به خوبی توسط بیمه نامه انفرادی پوشش داده می شود چرا که میزان سرمایه تولید شده ( شامل سرمایه فوت و اندوخته بیمه نامه) در سال های پایانی بیمه نامه به حدی قابل توجه خواهد بود که از یک طرف در صورت فوت بیمه گذار میتواند تا حدود زیادی، خسارت اقتصادی ناشی از فقدان سرپرست خانواده را جبران نماید و از طرف دیگر در صورت حیات بیش از حد ایشان که طبیعتا همراه با کاهش درآمد و افزایش هزینه ها می باشد، اندوخته بیمه نامه پشتیبان مناسبی جهت کمک به اقتصاد خانواده می تواند باشد.

و اما یک سئوال بسیار اساسی اینکه

آیا تضمینی وجود دارد که بیمه گذار تا سال های پایانی بیمه نامه در قید حیات باشد که در صورت وقوع ریسک های دیرهنگام، خانواده ایشان طبق توضیح بالا از مزایای بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری انفرادی بهره مند شوند؟

در حقیقت منظور از سئوال فوق این است که در صورت وقوع ریسک فوت زودهنگام ( مثلا فوت بیمه گذار در ایام و یا ماه های ابتدایی پس از صدور بیمه نامه)، خانواده ایشان حداکثر از یک صد میلیون تومان سرمایه فوت ایشان بهره مند خواهند شد و پس از آن بیمه نامه فسخ شده  و شرکت بیمه هیچ تعهد دیگری در قبال این خانواده نخواهد داشت. به عبارت دیگر تمامی اهداف و آرزوهایی که پدر خانواده در صدد تحقق آنها از طریق سرمایه گذاری در بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری بود قطعا از این طریق دیگر محقق نخواهد شد.و این بزرگترین نقصانی است که متوجه تمام بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری انفرادی در کل صنعت بیمه کشور می باشد.

از این رو بیمه پارسیان با یک طراحی کاملا منحصر به فرد و هوشمندانه این اشکال بسیار بزرگ و خطرناک را از طریق بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خانواده برطرف نموده است.

لذا توصیه می شود جهت اطلاع از این شیوه هوشمندانه و منحصر به فرد، صفحه مربوط به بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خانواده را نیز مطالعه فرمایید.

 

نمونه مستندات بیمه‌نامه:

شرایط عمومی بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری انفرادی

شرایط اختصاصی پوشش امراض خاص

شرایط اختصاصی پوشش فوت در اثر حادثه

شرایط اختصاصی پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

شرایط اختصاصی پوشش نقص عضو یا از کار افتادگی دائم ناشی از حادثه

فرم‌های موردنیاز:

فرم 1- فرم پیشنهاد بیمه‌نامه انفرادی

فرم 2- فرم گواهی اطلاع بیمه‌گذار

فرم 3- فرم اعطای سهام

فرم 4- فرم اعلام رضایت سرپرست قانونی